STYMULATORY TKANKOWE

Jeszcze do niedawna zanik tkanek i spadek jędrności skóry był głównie uzupełniany poprzez wypełniacze. Preparaty stopniowo były resorbowane przez tkanki i aby unieść owal twarzy, trzeba było robić iniekcje w coraz większych ilościach. A to prowadziło do nienaturalnie przepełnionych i spuchniętych twarzy. Rynek medycyny estetycznej szturmem zdobywają preparaty określane mianem stymulatorów tkankowych.

Grupa biostymulatorów jest bardzo szeroka i nadal powiększa się o kolejne preparaty zawierające różne substancje czynne.
Co to takiego te stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe to preparaty stosowane w medycynie estetycznej do iniekcji. Służące do odbudowy skóry poprzez stymulację komórek skóry, kolagenu i elastyny.
Działają przeciwstarzeniowo, ujędrniająco, poprawiają gęstość skóry. Wyróżniamy różne preparaty biostymulujące skórę, każdy z nich jest inny. Różnią się mechanizmem działania, zawartymi substancjami czynnymi, techniką iniekcji; ilością wymaganych zabiegów, obszarem podania oraz długością utrzymywania się rezultatów zabiegów.
Składnikami biostymulatorów są: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, hydroksyapatyt wapnia, polinukleotydy, witaminy. Rodzaj preparatu zawsze indywidualnie dobierany jest do potrzeb pacjenta i rozwiązuje inny problem skórny
.

Najczęściej wykorzystywane składniki:

  • nieusieciowany kwas hialuronowy – nawilżenie, odbudowa, poprawa gęstości skóry
  • glicyna – stymuluje syntezę kolagenu i enzymy przeciwutleniające
  • L-prolina – stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa gojenie się ran, pomaga w tworzeniu tkanki łącznej
  • hydroksyapatyt wapnia – pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy
  • kolagen – odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycje skóry
  • polinukleotydy – nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu, działanie antyoksydacyjne.
Adres

ul. PCK 18A 
22-300 kRASNYSTAW

Dane kontaktowe

Email: monikasulikowska@wp.pl 
Telefon: +48 723 620 045 

Created with ‌

Offline Website Builder